Szűkítés

Minden Címke 102

Prof. Dr. Halmai Péter a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsának tagja

halmai péter

A Magyar Tudományos Akadémia 188. Közgyűlése 2017. május 9-én Prof. Dr. Halmai Pétert, az NKE Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Nemzetközi Gazdasági és Közpolitikai Tanulmányok Tanszék egyetemi tanárát az MTA Doktori Tanácsának tagjává választotta.

A testületnek 22 tagja van, akiket a tudományos osztályok jelölnek. A tanács tagjává az Akadémia hazai tagja vagy az MTA doktora címmel, vagy azzal egyenértékűnek minősített tudományos fokozattal rendelkező köztestületi tag választható. A Doktori Tanács fő feladata az MTA doktora cím megszerzésére vonatkozó eljárás szakmai, ügyrendi és tudományetikai felügyelete, az eljárás egyes szakaszaiban esedékes döntések meghozatala és a cím odaítélése.

Halmai professzor úrnak ezúton is szívből gratulálunk, és további sikereket kívánunk!