A NETK oktatójának előadása az Ethiopian Civil Service University Workshopján

2019. március 22-én rendezték meg az Ethiopian Civil Service University-n (ECSU) a második Regional Integration: Setting Agendas for a Dialogue and Policy Review című workshopot az Africa Institute of Governance and Development (AIGAD) és a College of Leadership and Governance (CLG) szervezésében. Az eseményen az előadók között szerepelt H.E. Martin Tlapa, a Cseh Köztársaság Külügyminiszter-helyettese, aki az országa export promóciós tevékenységéről és gazdaságdiplomáciájáról tartott előadást. Abdul Mohammed, az Afrikai Unió képviseletében az afrikai kontinens jövőbeli fejlődési lehetőségeiről és a kínai befektetésekről tartott számvetést. Dr. Getachew Zeru az Ethiopian Civil Service University adjunktusa, röviden áttekintette az átalakulóban lévő etióp-eritreai kapcsolatok komplexitását és végül Dr. Pásztor Szabolcs, az NKE NETK adjunktusa a kelet-közép-európai régió regionális integrációs tapasztalatairól számolt be. Az esemény moderátora Prof. Dr. Berhanu Beyene, az AIGAD vezetője volt. Az esemény fontos mérföldköve volt a 2017-ben elindult egyetemi kapcsolatnak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az Ethiopian Civil Service között.

Címkék: workshop Etiópia ECSU