Állami kitüntetést vehetett át Dr. Zachar Péter Krisztián, a NETK tanszékvezetője

Dr. Áder  János,  Magyarország  köztársasági  elnöke  nemzeti  ünnepünk,  március 15-e ünnepe alkalmából, Prof. Dr. Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériuma vezetőjének előterjesztésére a Magyar  Érdemrend Lovagkeresztje  polgári  tagozat kitüntetést adományozta a történelemtudományok területén végzett magas színvonalú tudományos és oktatói munkája, valamint különösen az értékteremtő közéleti tevékenysége és közösségszervezési munkája elismeréseként Dr. Zachar Péter Krisztiánnak, az NKE Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszékének tanszékvezető egyetemi docensének, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége elnökségi tagjának, a KÉSZ Budapest-belvárosi elnökének.