Gyászhír

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem munkatársait mélyen megrázta a hír, hogy az Ethiopian Airlines 302-es, Addisz-Abeba és Nairobi közti járatának 2019. március 10-i katasztrófájában életét vesztette Agnes Gathumbi professzor asszony, az Egyetem kenyai partnerének, a Kenyatta University-nek a munkatársa. Professzor Gathumbi mint a KU nemzetközi kapcsolatokért felelős irodájának vezetője az elmúlt években rengeteget tett azért, hogy a két egyetem közt megvalósuljon, majd működjön az Erasmus+ együttműködés, és mind a kenyai oktatók, mind a magyarok megfelelően előkészített mobilitásokon vehessenek részt. A szakmai dolgokon túl az ott járt NKE-s oktatók és kollégák emberileg is nagyon sokat kaptak a jóságos, mosolygós Agnestől, aki 2017 őszén maga is járt és tanított az NKE-n.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem közössége kegyelettel ápolja Professzorasszony emlékét, és ezúton szeretné kifejezni részvétét a gyászoló kenyai egyetem, illetve a család felé.

Címkék: részvét gyászhír