Friss diplomások a NETK-án

Összesen tizenhárom hallgató vehette át a diplomáját az NKE Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar keresztféléves oklevélátadó ünnepségén. A rendezvényen elhangzott, hogy
egyre népszerűbb a felvételizők körében a kar angol nyelvű mesterszakja is.

A friss diplomások nemzetközi igazgatási alapszakon (1), biztonság- és védelempolitika alapszakon (3), biztonság- és védelempolitika mesterszakon (3), nemzetközi közszolgálati kapcsolatok mesterszakon (3) és az angol nyelvű International Public Service (3) mesterszakon végeztek. “Egy szakasz lezárul az Önök életében, s végre kezükben tarthatják a hosszú munka gyümölcsét.” – fogalmazott köszöntőjében Koller Boglárka. A kar dékánja szerint köszönet illeti az egyetemi polgárok szüleit, de hálával tartoznak a hallgatók oktatóik felé is, akik igyekeztek minden tudásukat átadni a tanórák alatt. “Amikor későbbi munkahelyükön elemzéseket, feljegyzéseket készítenek, tárgyalnak vagy döntési szcenáriókat készítenek, akkor jönnek majd rá, hogy valóban felkészítette Önöket az egyetem a hivatásuk elvégzésére.” – tette hozzá. Koller Boglárka elmondta, hogy az oklevélátadó nemcsak a hallgatók életében mérföldkő, hanem a kar számára is jelentős esemény. A végzett hallgatók az oklevelüket Koller Boglárka dékántól, Szente-Varga Mónika oktatási dékánhelyettestől, valamint Rada Péter tudományos és nemzetközi dékánhelyettestől vehették át.

Szöveg: Juhász Katalin

Fotó: Szilágyi Dénes