Nemzetközi oktatási hét és konferencia Moszkvában

A moszkvai Plekhanov Russian University of Economics-en 2018 decemberében immáron második alkalommal szerveztek nemzetközi oktatási hetet, melynek keretein belül sor került egy Modern tendenciák a nemzetközi gazdaságban és pénzügyekben c. konferenciára is. Az eseményt az ottani egyetem pénzügyi kara szervezte és a meghívottak között orosz, brit, francia, olasz, belga, finn, osztrák, lengyel, magyar, bolgár, fehérorosz és kirgiz egyetemi oktatók voltak. A rendezvény(ek)en a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet a Közgazdaságtani és Nemzetközi Gazdaságtani Intézet egyik oktatója, Pásztor Szabolcs képviselte. A konferencia előadásában a kereskedelmi bankok jelenlegi helyzetét és jövőbeli lehetőségeit értékelte a fejlett és fejlődő országokban. Az oktatási hét során pedig nemzetközi gazdaságtanhoz és pénzügyekhez, illetve makroökonómiához kapcsolódó előadásokat tartott. Pásztor Szabolcs közel 5 éve oktat folyamatosan különböző orosz egyetemeken és oroszországi tapasztalatairól 2019 februárjában a Nemzetközi és Európai Szakkollégium szervezésében tart majd előadást.