Új központok a világpolitikában - Tudományos konferencia Szöulban

2019. január 10 és 12. között került megrendezésre a dél-koreai Hankuk University of Foreign Studies által szervezett "East and West as Centers in the Centerless World" című nemzetközi tudományos konferencia. A rendezvényt a házigazda intézmény vezetői nyitották meg, míg a plenáris előadást Prof. Tchi-Wan Park intézetvezető tartotta az átalakuló geopolitika témakörében. A szöuli konferencián három szekcióban a nemzetközi kapcsolatok és a politológia, a történettudomány, a politikai gondolkodás és filozófia egyes aktuális kérdéseit tárgyalták meg többek között koreai, kínai, japán, orosz, amerikai, francia és német szakértők. A rendezvényen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karát a Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék vezetője, Zachar Péter Krisztián, képviselte. Előadásában az európai integráción belül létrejött "közép-európai központ" egyik speciális aspektusát, a Danube Chambers of Commerce Association gazdaságfejlesztő és -élénkítő tevékenységét mutatta be, külön hangsúlyozva a szakoktatás, a jó gyakorlatok és a határon átívelő együttműködések terén betöltött szerepét. A konferenciához kapcsolódó szakmai programokon a résztvevők megismerkedhettek Dél-Korea történetével, kulturális hagyományaival és gasztronómiájával is.