Magyar kultúra határok nélkül

Magyar kultúra határok nélkül / Hungarian Culture without Boundaries címmel a magyar kultúrát bemutató, angol nyelvű estet tartottak november 27-én a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Idegen Nyelvi és Szaknyelvi Központjának szervezésében. A program népszerűsítésébe és lebonyolításába bekapcsolódott az EHÖK és az ESN. Az esemény a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat része volt. A kvízjátékra vállalkozó külföldi hallgatók a magyar nyelvről, a magyar kultúráról és Magyarországról szerzett ismereteiket elevenítették fel. Szekrényesné dr. Rádi Éva adjunktus, az est szervezője Magyar, mint idegen nyelv kurzusának hallgatói nagy sikert arattak a magyartudásukkal. Az est fénypontja a jó hangulatú táncház volt, amelynek keretében a Ludovika Táncegyüttes tagjai, Kerepesi Zoltán és Kis Sarolta tanították a vendégeket.

Fotó: Szilágyi Dénes