Megnyitotta kapuit az Európai Közös Biztonság- és Védelempolitikai Doktori Iskola

2018. november 14-15 között került sor a Közös biztonság- és védelempolitika éves kiképzési és oktatási konferenciára Brüsszelben. A rendezvény egyúttal az Európai Közös Biztonság- és Védelempolitikai Doktori Iskola hivatalos megnyitójaként is szolgált. Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola keretében létrehozott Doktori Iskola célja egy olyan kritikus tudományos és egyetemi szakértői tömeg létrehozása, amely összehozza a témavezetőket és mentorokat, valamint támogatja a tudás, képességek és kompetenciák cseréjét a KBVP-hez kapcsolódó doktori szintű kutatások támogatásához. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Doktori Iskolája kezdetektől támogatta a virtuális doktori iskola létrehozását.

A Hadtudományi Doktori Iskolájának 3. éves doktorandusza, Vecsey Mariann százados mint az újonnan alapított doktori iskola egyik első diákja, valamint Dr. habil. Molnár Anna, a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék vezetője mint témavezető és az alapítók egyike vettek részt a rendezvényen.

Vecsey százados a Doktori Iskola megnyitása alkalmából tartott beszédében kiemelte, hogy az Európai KBVP Doktori Iskola jelentősége az együttműködésben rejlik, hiszen európai doktori iskolák hálózataként segíti a doktoranduszokat a kutatásaik folytatása, elmélyítése során. Ez az egyéni siker így a Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára is lehetőséget nyújt nemzetközi kapcsolatai további bővítésére.

A 2005-től működő Európai Biztonsági és Védelmi Akadémia (European Security and Defence College, ESDC) célja, hogy stratégiai szintű oktatást biztosítson az Európai Unió Közös Biztonság- és Védelempolitikájával (KBVP) összefüggésben. Az NKE mint a szervezet magyar tagja az ESDC képzési programjának keretein belül több képzést önállóan vagy másokkal együttműködve szervezett. Dr. Molnár Anna, ESDC EAB (Executive Academic Board) magyar tagja részt vesz az ESDC több programjának megvalósításában, ide értve ESDC képzések (Cyber Security/Defence course) szervezését, a közös kül- és biztonságpolitikai Európai Doktori Iskola (European Doctoral School on CSDP) létrehozását, illetve a CSDP Olympiad elnevezésű hallgatói tudományos kutatási versenyen való részvételt.

European Doctoral School on Common Security and Defence Policy opened its gates

The CSDP Annual Training and Education Conference took place on 14-15 November 2018, in Brussels. The event also included the opening ceremony of the European Doctoral School on Common Security and Defence Policy. The objective of the virtual Doctoral School, which was founded on the basis of the European Security and Defence College, is to develop a critical mass of scientific and academic expertise that brings together supervisors and mentors, and promotes the exchange of knowledge, skills and competences on European security and defence with a view to providing support for PhD level research reflecting on the CSDP. The Doctoral School of Military Sciences of the National University of Public Service has supported the creation of this new virtual Doctoral School since the very beginning.

Dr. habil. Anna Molnár, head of Department of International Security Studies and member of the Executive Academic Board of the ESDC, together with Captain Mariann Vecsey, PhD student of the Doctoral School of Military Sciences of NUPS took part in the event. Captain Vecsey’s success in becoming one of the first CSDP PhD Fellows, brings with it the opportunity for the National University of Public Service to widen its international relations. In her speech, given on the occasion of the inauguration of the Doctoral School on CSDP, Captain Vecsey stressed that the importance of the Doctoral School on CSDP lies in the cooperation, since a network of European doctoral schools can help the CSDP PhD Fellows during their research.

The European Security and Defence College (ESCD), founded in 2005, aims at providing strategic education in the context of the European Union's Common Security and Defence Policy (CSDP). The National University of Public Service as the Hungarian member of the Network, has organised several training sessions, both independently and in cooperation with others within the framework of ESDC’s training programme. Dr. Anna Molnár as the Hungarian member of the ESDC Executive Academic Board, has participated in the implementation of ESDC’s programmes, including the organization of the Cyber Security / Defence course, the establishment of European Doctoral School on CSDP and the preparation of students for the CSDP Olympiad academic research competition.

Címkék: konferencia