Orosz interkulturális est a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karon

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Idegen Nyelvi és Szaknyelvi Központjának szervezésében Orosz kulturális estet tartottak. A rendezvényen a kar orosz nyelvi kurzusainak hallgatói Budai György nyelvtanár vezetésével kvízjátékokban és orosz nyelvi feladatok megoldásában versenyeztek. Két hallgató orosz nyelvű ének, illetve vers előadásával szerepelt. Tar Ágnes vendégtanár mikrotanítást mutatott be.

A meghívott vendégek közül az Orosz Kulturális Központ képviseletében Alina Urazbekova a népszokásokról és a hagyományos ünnepekről tartott orosz nyelvű előadást, Irina Mazaieva professzor asszony pedig angol nyelven ismertette intézménye, a moszkvai MGIMO történetét és oktatási tevékenységét. Az esemény lehetőséget adott a részt vevők orosz nyelvi és kulturális ismereteinek bővítésére, valamint az érdeklődőkkel való találkozásra és kötetlen beszélgetésre.

Fotó: Szilágyi Dénes

Címkék: NETK orosz est