Hallgatóink sikere a IV. Közös Biztonság- és Védelempolitikai Olimpián Bulgáriában

2018. első felében az Európai Unió Tanácsának soros elnökségi tisztségét Bulgária látja el. Az elnökségi feladatok közé tartozott a IV. Közös Biztonság- és Védelempolitikai Olimpia  (CSDP Olympiad) lebonyolítása is, amelyet az aktuális elnökség kétévente szervez meg az Európai Biztonság- és Védelempolitikai Akadémia (ESDC) vezetésével. Az idei megmérettetésen két nemzetközi biztonság- és védelempolitika szakos hallgató, Simon Annamária és Péter Nóra képviselte az NKE Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karát, felkészítő oktatójuk Dr. habil. Molnár Anna tanszékvezető, egyetemi docens volt. A közel egy éven át tartó verseny különböző fordulóiban egy e-learning kurzus, egy esszé dolgozat és annak szóbeli prezentációja egészült ki csapat- és egyéni tanulmányi versennyel, ahová az Európai Unió 14 tagállama 38 versenyzőt delegált.

Az utolsó, szóbeli forduló május 21-26 között zajlott a versenyt szervező Vasil Levski Nemzeti Katonai Egyetemen, Veliko Tarnovóban, Bulgária középkori fővárosában. Az eseményen először az esszék szóbeli bemutatására került sor, utána csapat- és egyéni versenyek következtek. A tanulmányi csapatversenyen (knowledge team competition) pedig  lengyel, szlovák, belga és görög kadétokkal, a magyar fél részéről, Péter Nóra harmadéves biztonság-és védelempolitika alapszakos hallgatóval kiegészülve, a csapat első helyezést ért el. Péter Nóra így kvalifikálta magát az egyéni tanulmányi versenyre is, ahol végül negyedik lett. A hétfős prezentációs szekciókban mindkét hallgató harmadik helyen zárt. A versenyt a szervezők közös városnézéssel, hagyományőrző felvonulással egészítették ki, ahol a résztvevők részesei lehettek az ország egyik legfontosabb nemzeti ünnepének, a szláv kultúra, irodalom és a cirill írásbeliség napjának is.