Lengyelországi menedzsment konferencia

2018. április 19-20. között a lengyelországi Częstochowában rendezték meg a nemzetközileg elismert CONTEMPORARY ISSUES IN THEORY AND PRACTICE OF MANAGEMENT konferenciát. A konferencia-sorozatot két évente rendezik meg, és szigorú szűrőn keresztül választják ki a nemzetközi résztvevőket. A CITPM 2018-as konferencia kiadványa a Thomson Reuters által elfogadott kiadvány, amelyet a Conference Proceedings Citation Index is jegyez. A konferencián előadóként vett részt Dr. Hurta Hilda, a Nemzetközi és Európa Tanulmányok Kar oktatója és a Közgazdaságtani és Nemzetközi Gazdaságtani Intézet munkatársa.

A konferencia célja az volt, hogy összefoglalja a menedzsment és a szervezéstudományok főbb koncepcióit, aktualitásait és jövőbeli tendenciáit, valamint a várható kihívásokat és a lehetséges alternatív megoldásokat. Valamint főbb célkitűzései közé tartozott, hogy a tudósok és a kutatók különböző generációit összehozza egy széleskörű tapasztalatcserére és a kutatási eredmények megosztására. A konferencia további célja volt, hogy helyet biztosítson az akadémikusoknak és a szakembereknek – akik különböző iskolákat, kutatóintézeteket, országokat és régiókat képviseltek – új kutatási hálózatok kialakítására, amelyek majd megfelelő és naprakész megoldásokat kínálhatnak a menedzsment és a szervezéstudományok elkövetkezendő megoldandó feladataira. A konferencia 22 témát ölelt át az általános közgazdasági problémáktól kezdve, a gazdasági fenntarthatóságon át, egészen a változáskezelésig.