Fogadás a diplomáciai testületek részére a MUNAPEST nemzetközi konferencia keretében

2018. április 4-7. között került sor negyedik alkalommal Budapesten az International Diplomatic Student Association szervezésében a MUNAPEST konferenciára, amelyre közel 30 országból érkezett 180 résztvevő. Az egyetemi hallgatók a konferencia keretei között az ENSZ működését modellezték, és a konferencia 2018-as tematikája Ázsia volt: „Resurgent Asia; The silk road to prosperity”.

A konferencia keretei között április 5-én a budapesti diplomáciai testületek részvételével egy diplomáciai fogadásra került sor a Külgazdasági és Külügyi Intézetben. Az eseményen a nagykövetek mellett beszédet mondott Dr. Rada Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karának tudományos és nemzetközi dékánhelyettese is. Dr. Rada Péter kiemelte a nemzetközi együttműködések fontosságát, a nemzetközi intézmények szerepét, valamint aláhúzta, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem küldetése, hogy olyan magyar szakembereket, közszolgákat képezzen, akik hazájukat szolgálva képesek eligazodni a nemzetközi környezetben, és hatékonyan képviselik a magyar álláspontot például az ENSZ-en belül.