Tudományos Diákköri Konferencia díjátadója

•  dsc5046 2
  • Előző
  • Következő

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar második alkalommal rendezte meg önálló Tudományos Diákköri Konferenciáját. A magas jelentkezői létszámnak köszönhetően három tagozat keretében is lehetőségük volt a hallgatóknak a dolgozatok benyújtására. A Nemzetközi kapcsolatok tagozaton nemzetközi jog, nemzetközi igazgatás, külpolitika, nemzetközi gazdaságtan, valamint a sérülékeny erőforrások témájában született dolgozatokat lehetett benyújtani.

A Biztonságpolitika tagozaton szektoriális megközelítés alapján a biztonságpolitikával, védelempolitikával, geopolitikával, szövetségi rendszerekkel, NATO-val, nemzetközi szervezetekkel kapcsolatos dolgozatokat fogadta illetve szintén biztonságpolitika tagozaton Afrika-Ázsia témakörében a biztonsági kihívásokkal, kockázatokkal, konfliktusokkal; válságokkal és válságkezeléssel; terrorizmussal, fegyverkezéssel és fegyverzetellenőrzéssel kapcsolatos dolgozatokat lehetett benyújtani. Míg az Európa tanulmányok tagozat az Európai Unió kapcsolatrendszerét, szakpolitikáit és fejlődését, illetve az európai tagországok saját biztonságpolitikájához kapcsolódó dolgozatokat rangsorolta.

A díjkiosztó 2016. december 8-án került megrendezésre a Ludovika Campuson, a Kápolnában. A helyezéseken kívül különdíjak is kiosztásra kerültek.

Valamennyi résztvevőnek gratulálunk!