Előző

2016 November

Következő
Ma

"A versenyjog legújabb fejleményei – Európai Uniós kitekintéssel" c. konferencia

• MEGHÍVÓ - A Versenyjog legújabb fejleményei Európai Uniós Kitekintéssel
  • Fájl letöltése

MEGHÍVÓ

„A versenyjog legújabb fejleményei – Európai Uniós kitekintéssel” című konferenciára.

A konferencia helyszíne: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ludovika épület

(1083 Budapest, Ludovika tér 2.) Zrínyi terem

A konferencia időpontja: 2016. november 18.

Az Európai Unió egységes belső piacának egyik legfontosabb területe a versenyjog, amely szabályaival a tisztességes piaci verseny feltételeit teremti meg, de tartalmaz előírásokat a versenykorlátozások joga területén is. A legújabb tendenciák szerint megjelent mind az uniós, mind a hazai jogalkotásban a fogyasztóvédelmi szemléletű versenyjogi jogalkotás is.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Európai Köz- és Magánjogi Tanszéke által szervezett konferencia az uniós versenyjog valamennyi területébe bepillantva a jogalkotás és a jogalkalmazás legújabb fejleményeivel foglalkozik, de betekintést enged a hazai jogérvényesítési területek történéseibe is.

Napjainkban az egyik legizgalmasabb kérdés a szellemi tulajdonjogok területe, ennek uniós és hazai vetülete kerül terítékre a konferencia első részében. Érintjük az iparjogvédelmi megállapodások témakörét és az európai egységes szabadalommal, szabadalmi bíráskodással kapcsolatos kérdéseket. A második modulban örök klasszikusok, a közjogi és a magánjogi jogérvényesítés aktuális kérdéseit tárgyaljuk. E témakörnek különös jelentőséget ad, hogy a napokkal a rendezvényt követően lejár az e jogterületen az Európai Parlament és a Tanács által 2014. november 26-án elfogadott, a tagállamok és az Európai Unió versenyjogi rendelkezéseinek megsértésén alapuló, nemzeti jog szerinti kártérítési keresetekre irányadó egyes szabályokról rendelkező 2014/104/EU irányelv implementációs határideje. A konferencia harmadik blokkjában a versenyjog különböző, elsősorban eljárásjogi jellegű kérdéseit dolgozzuk fel fiatal, ígéretes tehetségek közreműködésével.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni 2016. október 20-ig az alábbi linken lehetséges: